TABLDOT YEMEK

İstanbul bölgesinde tabldot yemek hizmeti vermekteyiz. Tabldot Yemek Fiyatlarını Buradan görebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı ikonları kullanarak bizlere sorularınızı iletebilir veya daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizler için her zaman en iyisini yapmaktayız. Uygun fiyat lezzetli tatlar için her zaman Mengen Lezzeti !

Tabldot Yemek Tarihçesi


Amerika Birleşik Devletleri’nde sunulan başlıca hizmetlerin en eski anlatımı, İngiliz General William Howe’un ayrılışını kutlamak için Caesar Cranshell tarafından Philadelphia’da düzenlenen 1778 yılındaki balodur. 1820 senesi civarlarında, Philadelphia merkezli oluşmaya başladı. Bu iş saygın ve karlı bir iş haline geldi. Tabldot Yemek endüstrisi, orantısız bir şekilde Afrikalı-Amerikalılar tarafından kuruldu.

Endüstriyel, “yemek servisinin yaratıcısı” olarak tanınan Robert Bogle’ın saltanatları altında profesyonelleşmeye başladı. 1840’a gelindiğinde, İşlerini sahip oldukları restoranlarla birleştirmeye başlayan ikinci nesil Philadelphia siyah Tabldot Yemek şirketleri oluştu. “Yemek servisi” kelimesinin yaygın kullanımı 1880’lerde ortaya çıktı ve bu noktada yerel rehberler çok sayıda yemek şirketini listelemeye başladı. Beyaz işadamları sonunda sektöre girdi ve 1930’lara gelindiğinde siyahi işletmeler neredeyse tamamen ortadan kalktı.

1930’larda Sovyetler Birliği, daha basit menüler yaratarak, kollektifleştirme politikalarının bir parçası olarak devlete ait yemekhane işletmeleri geliştirmeye başladı. Dünya Savaşı sırasında bir karne sistemi uygulandı ve insanlar halka açık yemek yemeye alıştı. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra birçok iş adamı, savaştan sonra iş hayatında kalmanın alternatif bir yolu olarak yemek yemeyi benimsedi. 1960’lara gelindiğinde, ev yapımı yiyecekler, halka açık işletmelerinde yemek yenerek yerini aldı.

 

Tabldot Yemek Çeşitleri


MEVLİT KINA YEMEKLERİ — Şirketimiz özel günler için sizlere profesyonel Mevlit – Mevlüt – Kına Yemekleri hazırlamaktadır

PARTİ YEMEKLERİ — Şirketimiz sizlere profesyonel Parti Yemekleri hazırlamaktadır

DÜĞÜN YEMEKLERİ — Mengen Lezzeti şirketimiz bir düğün yemekleri hazırlayıcısı, düğün partisine yiyecek sağlar. Düğün catering şirketi bağımsız olarak kiralanabilir veya mekan tarafından tasarlanan bir paketin parçası olabilmektedir.

TOPLU YEMEK — Mengen Lezzeti şirketimiz bir toplu yemekleri hazırlayıcısı, toplu yiyecek sağlar. Toplu yemek şirketi bağımsız olarak kiralanabilmektedir.

ve ek olarak

ŞANTİYELERE FİRMALARA OKULLARA HASTANELERE FABRİKALARA OTELLERE OKULLARA TAŞIMA YEMEK HİZMETİ SUNMAKTAYIZ. YENİRSE MENGEN LEZZETİNDEN YENİR !